Suplementy zawierające błonnik

blonnik

Suplementy diety, które cieszą się chyba największym zainteresowaniem konsumentów to suplementy diety, wspomagające odchudzanie.

Na rynku znajdziemy wiele różnego typu preparatów, które mają właśnie tego typu działanie. W ich składzie znajdziemy przede wszystkim takie elementy jak błonnik, ale też L-karnityna, wyciąg z zielonej herbaty, chitosan, chrom, kwas hydroksycytrynowy, kofeina czy inulina.

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się ostatnimi czasy przede wszystkim preparaty zawierające błonnik pokarmowy. Błonnik posiada szereg różnych właściwości, które nie tylko wspomagają odchudzanie, ale też usprawniają poszczególne procesy zachodzące w organizmie. Ma on zdolności do wchłaniania wody. Odpowiada on również za stworzenie właściwej flory w jelitach. Pomaga on także na obniżenie poziomu cholesterolu oraz trójglicerydów we krwi, jak również uniemożliwia zbyt duże wchłanianie się glukozy. Co niezwykle istotne, wchodzące w jego skład elementy nie są trawione ani wchłaniane przez układ pokarmowy.