Co zrobić żeby nie podjadać?

Obecnie panuje coś w rodzaju mody na odchudzanie. Z okładek kolorowych magazynów czy ekranów telewizora patrzą na nas zadbane i szczupłe kobiety i mężczyźni. Co raz więcej jest też programów, poradników czy stron internetowych, dotyczących tego, jak zdrowo i racjonalnie się odżywiać.

Nasza dieta powinna być bogata we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do właściwego funkcjonowania organizmu, ale nie możemy też przekraczać w niej naszego dziennego zapotrzebowania kalorii. Wiemy o tym, że powinniśmy jeść regularne, ale niewielkie posiłki, nie podjadać pomiędzy nimi, nie szukać zaspokojenia głodu w łakociach itd. Łatwiej powiedzieć trudniej zrobić.

Abyśmy nie pozostali w tej walce sami warto sięgnąć po suplementy diety, wspomagające odchudzanie. Najlepiej takie, które hamują łaknie. W swym składzie zazwyczaj zawierają one takie substancje jak agar, ksantyn czy metuloceluzoa, które w kontakcie z wodą pęcznieją, dzięki czemu człowiek czuje się bardziej syty. Aby ich działanie było właściwe najlepiej przyjmować je w niewielkim odstępie czasu przed posiłkiem i obficie popijać wodą.