Co należy wiedzieć o białku serwatkowym

pompki

Wśród suplementów należy szukać takich, których działanie najlepiej zaspokoi nasze potrzeby przy kształtowaniu wymarzonej sylwetki. Jednym z popularniejszych suplementów jest białko serwatkowe, które pomaga zbudować pożądaną masę mięśniową.

Białko serwatkowe występuje naturalnie w mleku i zawiera aminokwasy BCAA, których ludzkie ciało samo nie wytwarza, a które są niezbędne przy budowaniu masy mięśniowej. Białko serwatkowe jest bardzo łatwo przyswajalne, do tego daje uczucie sytości na długo i do jego strawienia organizm zużywa sporo energii. Dzięki temu służy ono także do utraty zbędnej wagi.

Przy stosowaniu powinniśmy być ostrożni. Jeśli przedobrzymy z ilością i wielkością dawek, możemy sobie zaszkodzić. Wynikiem może być szybsze męczenie się, spadek nastroju i w efekcie trudność w skupieniu, tak ważnym przy treningu. Bezpieczna ilość to trzy porcje dziennie. Nie bójmy się go stosować, ponieważ jest bardzo często wykorzystywane przez sportowców, zwłaszcza dyscyplin siłowych. Zachowajmy jedynie rozsądek.